2020 Yatırımı Yerelleştirme!

Yerelleştirme sürecinde Ticari pazarın üyeleri olarak hızlı değişen dünyamızın temposunu yakalamanın yollarına sahip olmalıyız. Hepimizin bildiği gibi hayatımızda uzun süredir olan kavramlar; lokalizasyon,dijitalizasyon ve globalizasyon evrensel bir şekilde son yıllarda yükselişe geçmiştir.

Yerelleştirme kavramının yükselişte olduğunu gören şirketler ,bu kavramlara yönelik çalışmalarını artırarak yerelleşmeye yaptıkları yatırım ve ayırdıkları vakitle gelişimlerine katkı sağlamaya devam etmektedirler.

Son 10 yılda, gelişmekte olan ülkeler, dünyanın önde gelen ticari mal ithalatçıları ve ihracatçıları arasındaki sıralamalarını önemli ölçüde artırdı. 3,5 milyar dolar değerindeki e-ticaret, küresel pazarda önemli bir endüstri olmaya devam ediyor.

Küreselleşmenin  ve küresel pazarın önünün açılması e-ticarette büyük avantajları beraberinde getirdi. Dijitalizasyonun dünya çapına sağladığı imkanlarla bu alanda yatırım yapan şirketlere ve e-ticaret alanında gelişmek isteyenlerin   kazançlı çıkmasına fırsat sundu.

2019’daki toplam küresel perakende,satışların % 14’ünü temsil ettiğini görmekteyiz.  Bu demek oluyor ki e-ticaret şirketleri, web sitelerini yerelleştirerek – içeriği çevirerek, üslupları ve mesajları hedef pazarlarına uyacak şekilde ayarlamaktadırlar.

Yerelleştirme ,Küreselleşmeyle beraber birçok mobil  uygulamanın da dünya çapında bilinçli bir şekilde kullanıcısının arttığını söyleyebiliriz.  Bu yerelleşmeye yatırım yapmak için oldukça  ikna edici görünüyor.

Başarılı markaların ortak iki yönüne değinmek istiyorum.

  1. Birincisi, sundukları ürünleri çeşitli küresel pazarlara genişletiyorlar.
  2. İkincisi, süper iletişimcilerdir

Her şey sınır ötesi iletişimle ilgili bunu fark ettiğimize göre bu iletişim yönemlerine kısaca değinelim.

Başarılı markalar, müşterileriyle duygusal bir bağ kuran net açıklamalarla gerçekleştirir ve 4 milyardan fazla küresel internet kullanıcısının sıkıntılı noktalarını açıkça çözer. Dijital ortamda iletişim kurmanın en etkili yollarından biride teknolojinin gelişmesiyle  yaygınlaşan mobil uygulamalardır.

Birçok başarılı şirket adını  bu uygulamalar sayesinde duyurur ve bir imaj oluştururlar. Mobil uygulamalar, şirketlere prestij katarken bir yandan da kolaylık sağlamaktadır.

 Fakat başarılı bir şirket olma sürecinde dikkat etmeniz gereken bir husus vardır. İnternet kullanıcılarının yalnızca% 25,5’i ana dil olarak İngilizce konuşmaktadır. Aslında, yalnızca Avrupa’da konuşulan 200’den fazla dil vardır ve dünya çapında yaklaşık 6.500 dil konuşulur.

Bu nedenle, en iyi performans gösteren bir marka olmak veya bunu desteklemek, yerelleştirmeye yatırım yapmayı gerektirir, böylece marka ve içeriği asla potansiyel pazar fırsatlarının dışında kalmaz.

İçeriği müşterilerin yerel dillerinde görünecek ve kültürel ve bağlamsal normlarına saygı duyacak şekilde yerelleştirmek, bir müşterinin akıllı satın alma kararları vermek için gereken bilgileri edinmesini kolaylaştırır. Müşteriler daha sonra etkileşim kurma, markanın özüyle daha iyi ilişki kurma ve en önemlisi gelecekteki satın almalar için geri dönme konusunda daha motive olurlar.

Yeni müşteriler edinmenin mevcut müşterileri elde tutmaktan beş kat daha pahalı olduğu düşünüldüğünde, marka sadakatini teşvik etmek, pozitif kalan her marka için kritik öneme sahiptir.

Özetle yerelleşme sürecinde Rakiplerini geride bırakmak ve kazanmak isteyen markalar, doğru yerelleştirme iş ortaklarını bulmaya ve mevcut ve potansiyel müşterilerle iletişim kurarken “yerelleşmeye” ihtiyaç duyuyor.

Aslında, mobil cihazlar için yerelleştirilmiş kampanya reklamlarının% 86’sı İngilizce kaynaklarına göre daha fazla tıklama ve dönüşüm üretti.

Bu önemli yatırımı yapmak isteyen şirketler için yerelleştirme hizmetlerimizi denemek, başarılı bir küresel genişleme yolunda akıllı bir ilk adımdır.

Bytranslate, bytranslate yerelleşme yolunda atacağınız adımda size dil ve kültür farklılıklarını göz önünde bulundurarak profesyonel tercüme imkanı sağlar.Bir cevap yazın